Vücut sivilceleri ne anlama geliyor?

Vücut sivilceleri ne anlama geliyor?

Vücut sivilceleri eski Çin tıbbına ve günümüzdeki bazı doktorlara göre iç organlarımızdaki problemlere işaret ediyor olabilir. Bu eski tıp bilgileri vücudumuzdaki dengesizlikler hakkında bazı işaretler veriyor. Acaba vücudumuzun hangi bölgesinde çıkan sivilce hangi organımızla ilgili bize mesaj veriyor bakalım. Resimde rakamlarla gösterilen temel vücut bölgeleriyle ilgili numaralara bak ve ilgili maddeyi okuyarak sivilcenin hangi bozukluğa işaret ediyor olabileceğini gör.

YÜZ SİVİLCELERİ SANA NE ANLATIYOR, TIKLA VE ÖĞREN!

vucut-sivilcesiinfoBÖLGE 1: HORMONLAR
Boyun bölgende çıkan sivilce böbrek üstü bezlerinin yani hormonlarının aşırı çalıştığına işaret ediyor olabilir. Diğer bir yorum ise stres ve aşırı şeker tüketiminin de boyun bölgesinde sivilceye neden olacağıdır. Tabii ki bu bölgede çıkan sivilceler dar yakalı tişörtlerden, ve boyun bölgene temas eden yağlı saçlardan kaynaklanıyor da olabilir.

BÖLGE 2 & 3: STRES
Vücut sivilceleri ağırlıklı olarak omuzlarda çıkar. Omuzlarında çıkan sivilceler aşırı stresli, hassas ve kırılgan bir yapıda olduğunu gösteriyor olabilir. Veya taşıdığın omuz çantanın askısı da cildini hassaslaştırp sivilceye neden olmuş olabilir.

SİVİLCE EĞİLİMLİ CİLTLER İÇİN ZARARLI 10 KİMYASAL MADDE

BÖLGE 4: SİNDİRİM SİSTEMİ
Polyester veya naylon gibi nefes almayan kumaşlardan üretilmiş kıyafetler mi giyiyorsun? Gözardı ettiğin mantar enfeksiyonların veya alerjin mi var? Eğer bu seçenekleri elediysen göğüs bölgesinde çıkan sivilce sindirim sisteminde yer alan bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu problemlere yetersiz beslenme, abur cubur yeme alışkanlıkları, aşırı baharatlı yiyecekler ve sık sık içilen meşrubatlar da dahil.

BÖLGE 5 & 6: VİTAMİN SEVİYELERİ
Kollarımızın üst dış bölgelerinde küçük ve pürtüklü kabarıklıklar halindeki deri bozulmasına Keratosis Pilaris deniyor. Buna o bögedeki yetersiz kan dolaşımı ve aşırı ölü hücre birikmesi sebep oluyor. Hafif bir peeling ve salisilik asit içeren nemlendiricilerle geçmiyorsa beslenmende eksik kalan vitaminlere dikkat etmelisin.

SİVİLCE HAKKINDA 4 MİT

BÖLGE 7: KAN ŞEKERİ
Vücudumuzun bu bölgesinde çok az yağ salgı bezi vardır ve bu bölgede sivilceyle karşılaşmak çok nadir görülür. Bu küçük kabartılara sebep sıkı taytlar giymek ve yüksek kan şekeri seviyesi olabilir.

YORUM

Cevap yaz


4 × dört =